Z výroční výstavy

Koncem minulého roku se na brněnském výstavišti uskutečnila včelařská výstava ku příležitosti sto padesátého výročí organizovaného na Moravě a ve Slezku. Díky výbornému nápadu organizátorů se tato výstava setkala s neobvyklým zájmem veřejnosti.

Snahou organizátorů každé včelařské výstavy či workshopu je mimo jiné také přilákat nevčelařskou veřejnost a pokusit se u ní vzbudit zájem o včlařství a včelí produkty. Tento záměr se podařil organizátorům včelařské výstavy v Brně.

Organizátoři zvolili pro uspořádání výstavy víkend v předvánočním čase, kdy na brněnském výstavišti probíhají tradiční Vánoční trhy. Kroky lidí přijíždějících ze širokého okolí nakoupit poslední vánoční dárky tak samozřejmě směřovaly i do pavilonu provoněného medem a včelím voskem.

Na výstavě si přišli na své všichni milovníci všech včelích produktů, medem počínaje a medovinou konče, včelaři zajisté uvítali množství stánků včelařských firem nabízejících prakticky cokoli. Svůj stánek zaměřený na léčení tu měl i Výzkumný ustav včelařský. Včelařskou osvětu zajišťoval stánek s instalovanou audiovizuální technikou, kde probíhalo nepřetržité promítání včelařských vzdělávacích pořadů. Paralelně s výstavou probíhaly také včelařské přednášky a pracovní workshopy.

Během výstavy proběhly také exkurze na Mendelův včelín pod vedením Doc. Vladimíra Ptáčka.

Součástí výstavy byla i expozice historických úlů a včelařskcýh pomůcek.

Pro ty z vás, kteří se této jedinečné výstavy nemohli zůčastnit, přinášíme alespoň galerii fotografií historické expozice.

Tyto snímky si můžete prohlédnout v naší galerii fotografií.

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů