Poohlédnutí za Včelařskou výstavou na veletrhu TechAgro

TechAgro 2012Ve středu 4. dubna 2012 skončil po pěti dnech trvání na brněnském výstavišti trojlístek veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX a SILVA REGINA, v rámci kterých se konala již tradiční čtvrtá Včelařská výstava.

 

 

Uprostřed pavilonu E se tyčil největší stánek s přednáškovou místností patřící Českému svazu včelařů. Návštěvníky zaujala netradičně aranžovaná výstava historických medometů, úlů a včelařských pomůcek, která se nacházela před stánkem ČSV a tvořila příjemný prostor vyplněný historií, zelenou trávou a vůní včelích produktů.

 phoca thumb l 2012-techagro-vcelarska-vystava-04

Centrální prostor byl obklopen komerčními vystavovateli nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Přestože jejich účast byla poměrně velká, novinek bylo málo a tak včelaři, kteří přijeli z celé České republiky, Slovenska i jiných zemí, využili výstavu především k porovnání a výběru různých typů medometů a ostatních včelařských zařízení a nákupu drobného včelařského vybavení.

phoca thumb l 2012-techagro-vcelarska-vystava-01 phoca thumb l 2012-techagro-vcelarska-vystava-02

Pro včelaře byl připraven také atraktivní program ve formě přednášek, kterého se zúčastnili také členové vedení ČSV včele s předsedou RNDr. Václavem Švamberkem.

 phoca thumb l 2012-techagro-vcelarska-vystava-26

Organizátoři výstavy nezapomněli ani na naše nejmenší. V dětském včelařském koutku s pozorovacím úlem osazeným včelami našli poučení nejen děti, ale také jejich rodiče. Včelařskou výstavu navštívilo také i velké množství včelařských kroužků. Jejich vedoucí využili příležitost a seznámili své svěřence s různými druhy včelařského vybavení, kterého bylo na stáncích nepřeberné množství. Vystavovatelé pak dětem ochotně vysvětlili, co a jak se používá.

 phoca thumb l 2012-techagro-vcelarska-vystava-32

Jak už to na těchto výstavách bývá, medovina a medové pivo tekly proudem. Mnoho návštěvníků si je také odnášelo domů spolu s dalšími včelími produkty.

 phoca thumb l 2012-techagro-vcelarska-vystava-36

Myslím, že se letošní tradiční Včelařská výstava, pořádaná v rámci brněnských veletrhů TechAgro, vydařila a předčila mnohá očekávání. Poděkování nás včelařů tak patří všem organizátorům pod vedením Marka Lingera, kteří se na Včelařské výstavě podíleli.

 

[1] Odkaz na fotogalerii

 

{jcomments on}

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů