Stahovací kroužek

Také se vám stává, že když na konci léta chcete nakrmit včelstva tak vám prosakovací víčka natěsní jak by jste si představovali? Zkoušíte to nějak utáhnout drátem, ale ten má tendenci neustále sklouzávat? Ruce máte ulepené od cukru a nová víčka ne a ne najít? Pak vám třeba pomůže stará myčka na nádobí.

Od známého jsem dostal starou myčku na nádobí a hned jsem měl jsem hned jasno, co všechno se z ní dá ještě vyrobit. Abyste rozuměli, téměř vše co potřebuji k výrobě úlů, jejich příslušenství a pomůcek ke včelaření, si dělám z již z použitého materiálu. Jen malou část kupuji. Takže vlastně lze bez velké nadsázky říci, že jde o jakousi malou ekologickou recyklaci.

Po demontáži staré myčky jsem získal přibližně 1,5 m2 nerezového plechu tloušťky 0,5 mm. Nastříhal jsem jej nůžkami na plech na pásky o rozměrech 340 x 10 mm. Konce jsem ohnul ve vzdálenosti 7 mm od kraje a vyvrtal 3 mm dírky na šroubek s matičkou. Pro názornou představu přikládám několik fotografií.

  • krouzek1Obr. 1
  • krouzek2Obr. 2

  • krouzek3Obr. 3
  • krouzek4Obr. 4

  • krouzek5Obr. 5
  • krouzek6Obr. 6


Tyto kroužky jistě nevyužijí velkovčelaři, ale pro nás, kteří máme několik včelstev a nehledíme na nějakou tu minutu práce navíc by mohly být užitečné. Když už nic, může nás alespoň hřát pocit, že šetříme přírodu nejen recyklací starých myček, ale také menší spotřebou plastových víček.

 

  

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů