Včelaři z Moravského krasu získali modrou kapku

Občanské sdružení Včela pro Moravský kras vzniklo teprve nedávno. Jeho členy jsou včelaři, kterým není cizí ekologické pojetí života. K tomu konec konců chráněná krajinná oblast přímo vybízí.

"Náš region má mnoho možností. Nechceme v něm jen přežívat, ale žít naplno, a také pro něj i pro sebe udělat něco navíc. Proto jsme med včel, které v Moravském krasu chováme, přihlásili k certifikaci s cílem získat označení "Moravský kras - regionální produkt" řekla jednatelka sdružení Eva Zigalová. Podařilo se, dnes už logo s modrou kapkou nese med pastovaný, květový a medovicový. Včelaři se netají tím, že brzy k certifikaci přihlásí i další výrobky. Značka, kterou uvedla v život místní akční skupina Moravský kras v rámci značení místních výrobků, garantuje původ výrobků a produktů z tohoto regionu, jejich kvalitu, jedinečnost i skutečnost, že jsou šetrné k člověku a životnímu prostředí.

"Značení místních výrobků je jednou z možností, jak spojit ochranu přírody a kulturního dědictví s hospodařením člověka. Výrobky s certifikátem a jejich propagace pomáhají zviditelnit náš region a posílit jeho image", uvedl Jozef Jančo z MAS Moravský kras.
Modrou kapku letos na jaře získalo prvních pět výrobců. Tím ale snaha všech zúčastněných nekončí.

"Žijeme v turistické oblasti, která je každoročně cílem tisíců návštěvníků. Každý si rád z cest přiveze domů něco "originálního". Věříme, že to budou právě naše regionální produkty. Už dnes připravujeme síť specializovaných prodejen. Náš med a výrobky z něho nabízíme na řadě regionálních akcí", upřesnila Eva Zigalová a dodala: "Chtěli bychom v rámci našeho sdružení Včela pro Moravský krs sloučit několik věcí. Dělat propagaci včelím produktům, zdravému životnímu stylu i Moravskému krasu jako krásnému místu na zemi."


Eva Zigalová

Poslední články

Značení matek

Rok 2024

Odběr novinek

Tagy

Inzerce

  


Včelařské noviny
internetový včelařský portál

ISSN 1214-5734

 

Kontakt:


Zásady zpracování osobních údajů